Letní voda – Jizera – 24.-31.7.2021

Přátelé, kamarádi,

začaly se nám množit dotazy na letní vodu. A jelikož už máme sjetý kdeco, není důvod vymýšlet něco co už je vymyšlené a ověřené, takže sahám do Daníkovo článku z roku 2014 a kopíruji:

Protože letní voda se blíží a nikdo nic neví, asi by to chtělo aspoň trochu nastínit, jak by to třeba mohlo vypadat, odkud a kam si půjčit lodě atakdále atakdále…

Tajně jsem doufal, že od dob naší průzkumné plavby po Jizeře tam vzniklo pár nových tábořišť, ale šeredně jsem se zklamal. Je to úplně stejný. Nicméně jsem se nezalekl a pátral a pátral – a to, co jsem vypátral si tady můžete přečíst. Asi by nebylo špatný to trochu opřipomínkovat, ať jsme všichni spokojený. Já totiž vlastně ani nevím, kolik nás vůbec bude a kdo hodlá jet až do konce týdne.

Jisté je, že se sejdeme v sobotu na tábořišti Paraplíčko pod soutokem Jizery s Kamenicí. Snad tam bude dost vody, říká se, že je to dost nevyzpytatelný. Je tam cvičná peřej…                                                                                                                                   GPS: 50 38’ 7.87″ N, 15 17’ 31.38″ E

V neděli bych dojel do Malé Skály – po vodě je to cca 9,5 km, čili pro rodiny s dětma pro začátek ideální. Úseky budou vůbec celkově o něco kratší než jsme zvyklí, ale zase se tolik nenadřem. Navíc je na co koukat 🙂

V pondělí – nejkratší úsek – Malá Skála – Zrcadlová koza ( jen 8 km)

Úterý – Zrcadlová koza – Ploukonice (11 km)  – tábořiště je u písečáku, budem tam nějak muset dostat lodě, je to cca 300 – 400 metrů od řeky.

Středa – Ploukonice – Tábořiště Vostrov Mnichovo Hradiště (14 km). Ten Vostrov je přírodní amfiteátr, psal jsem jim, ubytování není problém, plocha pro stany tam je, jediné, co by mohl být problém je, že zrovna ve středu mají pravidelné grilovačky s muzikou (ňákej dýdžej), takže by tam mohl bejt kravál a děcka by blbě spaly, ale je možný, že je to od toho amfíku dostatečně daleko. Muselo by se skouknout, podle Google Earth to vypadá docela rozlehle. Další varianta – Kemp koupaliště Klášter – asi o kilometr dál, jenže kemp je 2 kiláky od řeky na koupálku.

Čtvrtek – Mnichovo Hradiště – Kemp Šlégl Bakov nad Jizerou (10 km). Ten Šlégl je široko daleko to nejbližší, co jsem u řeky našel, ale stejně je to od vody minimálně kilometr. Tady by bylo asi nutné převozit lodě, otázka je, kolik by jich ještě ve čtvrtek bylo.

Kdyby někdo potřeboval vracet lodě v Mladé Boleslavi, mohli bychom dojet až tam (+ cca 9 km), nebo tam dojet v pátek. Poblíž Boleslavi je ještě kemp Debř, ten je ale od vody ještě dál (asi 3 km). Na poslední přespání po vrácení lodí by ale asi byl dobrej.

Napadla mě ještě tahle věc: mohli bychom se sejít na tom Paraplíčku, v neděli tam zůstat a omrknout to okolo (mělo by být opravdu co) a na vodu vyrazit až v pondělí. Pak by se to celý o den posunulo, nebo bychom mohli některé dva úseky spojit. Tak koumejte. A pište připomínky 🙂

Záložka pro permanentní odkaz.

2 reakce na Letní voda – Jizera – 24.-31.7.2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *