Salzach a Enns 2012

titulPo posledním článku, kde jsem se hledajíce vlastní slohový styl snažil o rozverný humor, jsem byl taktně upozorněn, že humor sice dobrý, ale edukativní hodnota mého díla limitně se blížila nule (říkám limitně, neboť strmě klesající linearitu v celém definičním oboru mého díla mírně ohlo vývojové označení Škody Octavie).

Tedy konec legrace. Tato publikace se pokusí o rozbory sjezdu dvou rakouských řek, a to pokud možno stylem poutavým.

Úvod:
22.9. roku 2012 se skupina pádlujících legend odporné veřejnosti známá jako „Ožraní“ vydala pokořiti peřeje řek Enns a Salzach.

Rozbor geografický:

001Enns:
(česky Enže) je řeka v Rakousku (Štýrsko, Salcbursko, Horní Rakousko, Dolní Rakousko). Celková délka toku je 254 km. Plocha povodí měří 5940 km². Pramení v Radstädter Tauern a na horním toku teče podél jejich severního úpatí. Poté obtéká jižní úpatí masivu Dachstein. Pod Admontem prolamuje pohoří Gesäuse, které je součástí Ennstaler Alpen. Nejdivočejší je vstupní soutěska Gesäuseeingang. Pod horami zprava přijímá největší přítok řeku Salza. Na dolním toku teče zvlněnou rovinou. Do Dunaje se vlévá zprava po 254 km u Mauthausenu [1].

Vztah k expedici: dublované splutí úseku Mandling – Schladming (8 + 8 tedy 16)

 

008Salzach:
(česky Salice) je řeka v Rakousku (Salcbursko) a částečně také na státní hranici s Německem (Bavorsko). Má délku 225 km. Povodí má rozlohu 6800 km². Pramení v Kitzbühelských Alpách, teče na východ salcburským krajem Pinzgau v podlouhlé horské dolině mezi Kitzbühelskými Alpami a Vysokými Taury. U Lendu se stáčí prudce k severu do kraje Pongau. Teče přes Salcburské Alpy do Bavorské vysočiny. Protéká městy Sankt Johann im Pongau, Bischofshofen, Hallein, Salzburg. Poté tvoří v délce 60 km rakousko-německou hranici. Pod německým městem Burghausen ústí zprava do Innu (povodí Dunaje), jehož je největším přítokem [1].

Vztah k expedici: splutí úseku Eschenau – Schwarzach (11 km)

 

Drůžicový rozbor:004

Enns:
nástup + nocleh: 47.401879, 13.571172 v Mandlingu u mostu s luxusním výhledem na zapovězené parkoviště výstup 1: 47.396693,13.686056 – ve Schladmingu pod velkým silničním mostem výstup 2: 47.390287, 13.664718 – Silniční most přes Enns těsně před Schladmingem (bo sme si to dali ještě jednou pičo [2]) Nocleh: 47.342167, 13.198013 Sankt Johann Im Pongau, Camping Kastenhof

 

Salzach:
nástup: 47.306, 13.0159 – most u Eschenau výstup: 47.310184, 13.120401 parkoviště před začátkem přehrady, poblíž Schwarzachu

Rozbor hydrologický:

005Enns: úsek Mandling – Schladming – 8 km sjízdnost WW2 – WW3, Stav ve Schladmingu 91,5 cm (střední a vyšší stav) [3], spodní hranice 86 cm [4] Subjektivní hodnocení členů expedice: WW2 Za našeho stavu voda WW2. Šlo by to určitě jet i pod těch 86, bylo by to techničtější. Salzach: úsek Eschenau – Schwarzach – 11 km WW2-3. Stav 81,8 cm ve Wallnerau (nižší střední voda) Subjektivní hodnocení členů expedice: Do trojky max. 2 místa, jinak WW2.

Velmi zajímavý vodácký požitek zprostředkovaly pasáže s velmi pravidelnými i metr vysokými vlnami s frekvencí cca 0,5 Hz.

Rozbor sociologický:

Pojďme se nyní společně podívat na některé sociálně etnické aspekty soužití uvnitř worwaňů. Přestože tradiční formy otrokážství jsou v téměř všech civilizovaných zemích světa včetně české republiky zakázané dle mezinárodní úmluvy o otroctví z roku 1926 vyskytuje se i v moderní společnosti fenomén sexuálního otrokářství. Společensky velmi nebezpečným jevem je pak kombinace ba dokonce kumulace výše zmíněných organizací. Důkazem přítomnosti „konvenčního“ otrokářství ve skupině může být Bábova zarputilá snaha uhájit svoji exkluzivitu na fyzické násilí páchané na členu Karlosovi [5]. Důkazem přítomnosti sexuálně deviantních syndromů je kouř vycházející z Karlosova rekta, při požitku s poslední cigarety dne pátku [5].

Rozbor komunikační:

009I v době stále se rozvíjejích GSM technologií roste potřeba nonverbální vizualizace. Taková na okénko vlídně přitisknutá tvář jednoho z účastníků (ano Báby) vydá za tisíc telefonátů.

Krátké pojednání o (ne)rozhodnosti:

Rozhodování je proces, při kterém jedinec či kolektiv vybírá nejlepší akci ze všech možných akcí. Jedná se o takovou akci (volbu), která nejlépe naplní dané preference [1]. Příkladem může být, rozhodne-li se někdo, že jez pojede vlevo. V půlce řeky zjistí, že je v „rektu“ a tudíž bude lepší se vrátit a jet jez vpravo. Ovšem vlivem chybějícího fyzického potenciálu a neustále se zvětšujícího vektoru síly proudící řeky tento jedinec takzvaně „nakouří“ jez přímo doprostřed a tedy do potenciálně nejnebezpečnějšího místa. Toto může mít za následek, že kolegové na břehu zodpovědní za pořizování fotodokumentace v hrůze nepořídí ani jeden snímek [6].

 

Rozbor slackleinový s odezvou do seismologie:

002Proč slacklein a proč seismologie?   To jistý Heinz Zak Dáňa [7] natáhl jednoho zářivého večera mezi dvěma vzrostlými pinus laricio cca 10 m placatého provazu ve snaze povýšit neustále se prohlubující dekadentnost spirituality klubu. Nejvíce povznášejícím okamžikem byl okamžik kontaktu Dejvových zad se zeminou v nivelační výšce lana -0,5 m. Tato akce vyvolala šíření anizotropní seismické vlny síly cca 0,2 Richterovy škály. Tento drobný otřes nezpůsobil s výjimkou odkápnutí několika kapek marinády z právě grilovaných steaků žádné hmotné škody.

 

 

Rozbor gastronomický:

003Velmi zvláštní pozornost si na tomto místě zaslouží, gastro podpora MVDr. Slůni v podání Prof. Dr. Raneckého CSc.
Zde prosím přijměte malou ochutnávku:
– Steaky v medovém dipu s jemnou vůní sojové omáčky a rajského protlaku
– Standartní Slůňovy steaky s výraznou vůní tajné směsi koření
– Nudličky z vepřové fascie s omáčkou ze dvou druhů sýra
– Pivo, víno, zelená

Použité zdroje:
[1] www.wikipedia.cz
[2] Ruda z Ostravy
[3] www.4-paddlers.com
[4] http://www.wasserwirtschaft.steiermark.at/cms/ziel/4651108/DE/
[5] Mr. Bába
[6] Mr. Dáňa
[7] http://de.wikipedia.org/wiki/Heinz_Zak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *